Senzácia bola blízko! Pražskí boxeri trápili bundesligového majstra

Boxeri BC BigBoard Praha v sobotu môžu byť na svoj vstup do prestížnej boxerské bundesligy pyšní. Aj keď prehrali, hanbiť sa za svoje vystúpenie nemusia. S úradujúcim šampiónom, tímom Nordhäuser SV prehrali najtesnejším pomerom 10:11. Český klub bol pritom tento rok ako jediný zahraničný tím prijatý do tejto elitnej boxerské súťaže.Premiéru BC BigBoard sledovalo na šesť stoviek ľudí.

Už předzápasy naznačili, že to nemecký majster nebude mať v Prahe ľahkej. Úvodné předzápas síce ešte dorastenec Tomáš Špičák prehral, ​​ale hneď v tom nasledujúcom miláčik pražského publika David Hošek poslal skúseného nemeckého súpera na podlahu ringu ešte pred koncom prvého kola a radoval sa z ďalšej KO výhry.

Na víťaznej note pokračoval aj jeho klubový kolega Erik Huliyev a Patrik Kliment.Nesklamala ani posila pražského celku z Nitry, skúsený slovenského reprezentant Michal Zátorský, keď svojho súpera porazil na body.

Naopak Štěpán Pitra, Jakub Korbel a Karel Nečesánek podľahli výrokom bodových rozhodcov ostrieľaným rohovníkům v službách nemeckého majstra.

Vyrovnané stretnutie musel rozhodnúť, až posledný zápas vo váhovej kategórii nad 92 kg. Domáce vsádzali na Daniela Táborského, českého reprezentanta, ktorému stál v ceste Vladimír Ivanov, obor z Ruska, v službách Nordhäuser SV.


Ten bol nad sily pražskej supertíhy Bet365-Bonus zadarmo a zaistil tak pre nemecký tím výhru 11:10.

“Celý tím boxoval skvele. Chalani do toho išli naplno. Hoci sme prehrali, som s výkonom spokojný. Na úvod to bol naozaj ťažký súper.Dôležité je, že diváci sa bavili a vytvorili skvelú atmosféru, a boxeri ukázali, že sa môžu postaviť komukoľvek v Európe, “chválil výkon pražských boxerov, ale aj atmosféru v hale šéf BC BigBoard Praha Ladislav Kutil.

Za mesiac budú mať boxeri šancu na reparát. Čaká ich totiž odveta v ringu Nordhäuser SV. “Určite sa zostavou zamiešame. Nie, že by som bol s niekým vyslovene nespokojný, ale máme široký základné káder a chceme dať šancu aj ostatným a súpera trochu prekvapiť, “spriadal taktické plány hlavný tréner pražských boxerov Michal Soukup.

Předzápasy: < br /> Váha do 64 kg: Richard Meinecke vs. Tomáš Špičák – na body
Váha do 91 kg: David Hošek vs. Steve Waiselewski – 1.kolo KO

Oficiálne výsledky jednotlivých zápasov stretnutia (víťaz je uvedený ako prvý)
Váha do 57 kg: Erik Huliyev vs. Erik Sokolov – na body
Váha do 61 kg: Michal Zátorský vs. Tobias Tatai – na body
Váha do 65 kg: Kastriot Sopa vs. Štěpán Pitra – na body
Váha do 70 kg: Balász Bacskai vs. Jakub Korbel – na body
Váha do 75 kg: Patrik Kliment vs.Ibrahim Diallo – na body
Váha do 82 kg: Leon Bunn vs. Karel Nečesánek – na body
Váha nad 92kg: Vladimir Ivanov vs. Daniel Táborský – na body

Témy: šport, box, bundesliga, BigBoard Praha