Oštepár mali k medailu ďaleko: Trápili sme sa. Bolo to divné!

Smola, necinklo to! Ani jeden z troch slovenských oštepárov vo finále na olympijských hrách v Riu de Janeiro na medailu nedosiahol. Vítězslav Veselý obsadil siedme miesto výkonom 82,51 metra. Jakub Vadlejch hodil o deväť centimetrov menej a skončil ôsmy. Petru Frydrych nestačil hod do vzdialenosti 79,12 metra ani na postup do užšieho finále a bol posledný dvanásty.

Zlato vybojoval Nemec Thomas Röhler, ktorý potvrdil úlohu lídra tohtoročných svetových tabuliek. Výkonom 90,30 metra z predposlednej série porazil o viac ako dva metre úradujúceho majstra sveta Keňana Juliusa Yega.Tretí skončil obhajca prvenstva z Londýna Keshorn Walcott z Trinidadu a Tobaga, ktorý hodil 85,38 metra.

Veselý sa v úvode hier dozvedel, že dodatočne získa olympijský bronz z Londýna miesto Ukrajinca Oleksandra Pjatnycji diskvalifikovaného za doping. Ďalšie medailu do svojej zbierky ale majster sveta z roku 2013, ktorý bral tento rok striebro na európskom šampionáte v Amsterdame, nepridal.

Vo finále prekonal iba raz hranicu 80 metrov. “Ako prebiehala celá sezóna, tak bol aj tento závod,” vyhlásil Veselý, ktorý sa celý rok trápil. “Človek stále niečo hľadá a dúfal som, že to nájdem vo finále.Ale trochu som chytil jediný hod, inak to nešlo, “uviedol Veselý.

Vadlejch je tohtoročný českou jednotkou potom, čo si pred odchodom do Ria vylepšil osobný rekord na 87,20, na olympiáde však na výkon z mítingu v Kolíne nenadviazal. Štyri jeho pokusy síce doleteli za 80 stávkové bonusy online metrov, ale k medailovým pozíciám nemieril ani jeden.

“Závod bol od začiatku taký protrápenej. V rozhadzovanie to nebolo tak zlé, ale bolo to nakoniec také nijaké, nebolo to ono, “krčil ramenami Vadlejch. Bojoval, snažil sa vymazať zlé hody z hlavy, ale nedarilo sa mu to.” Ako som sa snažil, tak mi čím ďalej viac odchádzala technika.Tie chyby sa zväčšovali postupne a nešlo to, “priznal.

Frydrych chýbal v užšom finále

Medaila nebola tak vysoko, ale Vadlejch sa k tomu neupínala.” Mám skôr v hlave techniku, ktorú chcem urobiť a viem, že keď ju urobím, tak to odlítne. Na nejaké metre fixovaný nie som, “uviedol. Pred dvoma rokmi by takýto výsledok bral.” Ale každým rokom sa zlepšujte, bol som vo finále na posledných dvoch podujatiach, vyhral som Diamantovku. Viem, že keď pôjdem po tejto cesta, že sa tam časom vyškriabať, “verí.

Z ôsmeho miesta ho mohol vyradiť v tretej sérii Frydrych, ale nestalo sa tak.” Neprežívali som to, nebol som v napätí Bet365-Podrobnosti tu . Mohli ma prehodiť ďalších troch ľudí, tak som čakal. Nič som s tým nemohol robiť, “povedal Vadlejch.Frydrych dokonca pred tretím pokusom poprial veľa šťastia. “Ale inak sme sa sústredili skôr na seba,” uviedol jeden z troch zverencov svetového rekordéra Jana Železného vo finále.

Frydrych musel riskovať, aby sa dostal medzi osmičku finalistov. “Ale hranica medzi tým, či sa hod podarí, alebo je, je veľmi tenká, takže bohužiaľ sa nezadařilo,” ľutoval. “Nebol to dobrý deň, ale dúfam, že tú formu ešte predám na konci roka,” dodal.

Bet365-Zobraziť viac